Zpět na článek "Tělové svíce"
Tělové svíce - návod k použití

Připravíme si papír (stačí kus novin), misku s vodou nebo kelímek od jogurtu, zápalky, kousek slabého plátýnka velikosti cca 2x2 cm, může být i gáza, a vyrobíme si z alobalu proužek dlouhý cca 7 cm, široký 10 cm a složíme jej na šíři cca 2 cm.

Proužek otočíme kolem svíce v její spodní části a držíme jej, když svíci aplikujeme klientovi. Ošetřovaná osoba se předem dostatečně napije a položí se, pokud to vyžaduje místo, které je ošetřováno. Plochu těla předem jemně promasírujeme, můžeme použít aromatický masážní olej, na ošetřované místo položíme plátýnko nebo gázu.

Zapálíme svíci, kterou držíme za proužek složeného alobalu a přidržujeme na postiženém místě.

Držíme ji kolmo plamenem vzhůru - pokud nejsme pozorní, horký vosk může kápnout na kůži.

Během celé doby hoření držíme svíci palcem a ukazováčkem pod vyznačenou ryskou. Vzniká tzv. komínový efekt, který se protlačí přes pokožku do podkožního vaziva, naváže na sebe veškerý odpad a ten vytáhne na stěnu svíčky.

Když svíce dohoří k označené rysce, opatrně vezmeme svíci včetně plátýnka a uhasíme ponořením hořící části do misky s vodou.

Celý proces trvá 15 - 20 minut. Zbytek svíce položíme na papír a rozstřihneme ji. Zjistíme tak stav té části těla, která byla ošetřena. Po aplikaci je vhodné hodně pít.

Zpět na článek "Tělové svíce"